Aku Cinta Dia EP20

10
  •   
  • HD
  • U
  • Category : Aku Cinta Dia
  • Tags : tv3
  • Views : 1209
  • Release year: 2019
  • Running time: 42 Minutes
  • Details :

Aku Cinta Dia Episod Akhir / Episod 20 - Kisah hidup seorang gadis yang bernama Laila dalam meneruskan kehidupannya walaupun cinta yang dibina bersama bakal suaminya, Ikhwan, putus di tengah jalan.

Laila kecewa Ikhwan tidak hadirkan diri di majlis pernikahan. Lantas dia membawa diri ke luar negara seorang diri untuk mendapatkan ketenangan hati. Dia juga terpaksa menanggung malu tetapi bernasib baik kerana mendapat sokongan penuh daripada ibunya.

Tersalah membuat penempahan bilik adalah antara cabaran yang terpaksa dihadapi Laila setibanya di Amsterdam. Setelah mendapatkan tempat tinggalnya, dia keluar bersiar-siar.

Laila berkenalan dengan Sarina, seorang yang peramah dan popular di media sosial Instagram. Laila diberi kesempatan menyewa bilik di rumah penginapan Sarina setelah menceritakan apa yang telah berlaku.

Pertemuan Laila bersama Affan yang baru tiba dari Malaysia untuk melawat Sarina telah menemukan Laila dengan instacrushnya itu. Masing-masing tidak tahu sebab sebenar Laila di sana. Mereka bertiga semakin rapat.

Laila membuka cerita kedatangannya ke Amsterdam kerana suka melihat posting Instagram yang dimuat naik Affan. Tanpa diduga, Affan menawarkan diri untuk membawa Laila ke tempat-tempat tersebut.

Affan menunaikan janjinya. Laila hampir lupa kisah yang telah ditinggalkannya di Kuala Lumpur dan dia berasa amat gembira dengan semuanya sehinggalah dikejutkan dengan berita perkahwinan Ikhwan bersama rakan serumahnya sendiri iaitu Nel. Berita ini mengundang sedih dan Laila akhirnya menceritakan perkara itu kepada Affan.

Perasaan suka mula timbul. Affan memutuskan untuk melamar Laila dan ingin bernikah secepat mungkin. Laila terkejut dengan lamaran itu. Mereka berkahwin di Amsterdam. Pada masa yang sama, Sarina ingin mencari ayah kandung mereka di Malaysia tetapi tidak mendapat persetujuan dari Affan.

Laila pula runsing memikirkan penerimaan keluarganya. Dapatkah Sarina berjumpa dengan ayah kandungnya? Bagaimanakah reaksi Dr. Azhar dan Puan Zaity tentang perkahwinan anak mereka di Amsterdam?

# Title Air Date
1 Aku Cinta Dia EP1 Wednesday, December 26, 2018
2 Aku Cinta Dia EP2 Thursday, December 27, 2018
3 Aku Cinta Dia EP3 Tuesday, January 01, 2019
4 Aku Cinta Dia EP4 Wednesday, January 02, 2019
5 Aku Cinta Dia EP5 Thursday, January 03, 2019
6 Aku Cinta Dia EP6 Friday, January 04, 2019
7 Aku Cinta Dia EP7 Wednesday, January 09, 2019
8 Aku Cinta Dia EP8 Thursday, January 10, 2019
9 Aku Cinta Dia EP9 Friday, January 11, 2019
10 Aku Cinta Dia EP10 Wednesday, January 16, 2019
11 Aku Cinta Dia EP11 Thursday, January 17, 2019
12 Aku Cinta Dia EP12 Friday, January 18, 2019
13 Aku Cinta Dia EP13 Wednesday, January 23, 2019
14 Aku Cinta Dia EP14 Thursday, January 24, 2019
15 Aku Cinta Dia EP15 Friday, January 25, 2019
16 Aku Cinta Dia EP15 Wednesday, January 30, 2019
17 Aku Cinta Dia EP17 Thursday, January 31, 2019
18 Aku Cinta Dia EP18 Friday, February 01, 2019
19 Aku Cinta Dia EP19 Wednesday, February 06, 2019
20 Aku Cinta Dia EP20 Thursday, February 07, 2019

Discover