Petua Nenek EP15

10
  •   
  • HD
  • U
  • Category : Petua Nenek
  • Tags : tv3
  • Views : 390
  • Release year: 2019
  • Running time: 42 Minutes
  • Details :

Petua Nenek Episod 15 - Qaseh Arina (Adiba Yunus) yang dibesarkan oleh neneknya, Nek Embun (Liza Abdullah). Nek Embun merupakan seorang bidan yang terkenal dengan pelbagai petua. Sejak kecil lagi Qaseh sudah mengikuti Nek Embun menyambut kelahiran bayi dan Qaseh ingin menjadi seperti neneknya itu. Setiap petua Nek Embun, Qaseh catitkan di dalam buku notanya. Petua-petua Nek Embun dibawa Qaseh sehinggalah dia melanjutkan pelajaran di universiti di Kuala Lumpur. Pelbagai aksi mencuit hati yang dilakukan oleh Qaseh dengan petua-petua Nek Embun sehinggakan dia dikatakan kolot oleh rakan-rakan universiti.

Orang bandar tidak percaya pada petua-petua Qaseh. Tetapi, petua Qaseh berhasil membantu menyelesaikan masalah Nash (Raja Afiq), jejaka kaya dan tampan tetapi mempunyai masalah bau badan. Sejak itu mereka berkawan baik. Pelbagai lagi aksi mencuti hati Qaseh dengan petua-petuanya sehinggakan rakan serumahnya dimasukkan ke hospital kerana alah pada ramuan yang digunakan Qaseh.

Qaseh dimarahi dan dihalau keluar dari rumah sewa mereka. Apakah yang akan terjadi pada Qaseh? Masihkah dia berpegang pada petua-petua Nek Embun?

# Title Air Date
1 Petua Nenek EP1 Saturday, December 22, 2018
2 Petua Nenek EP2 Sunday, December 23, 2018
3 Petua Nenek EP3 Sunday, December 30, 2018
4 Petua Nenek EP4 Sunday, December 30, 2018
5 Petua Nenek EP5 Saturday, January 05, 2019
6 Petua Nenek EP6 Sunday, January 06, 2019
7 Petua Nenek EP7 Sunday, January 13, 2019
8 Petua Nenek EP8 Sunday, January 13, 2019
9 Petua Nenek EP9 Saturday, January 19, 2019
10 Petua Nenek EP10 Monday, January 21, 2019
11 Petua Nenek EP11 Saturday, January 26, 2019
12 Petua Nenek EP12 Saturday, February 02, 2019
13 Petua Nenek EP13 Saturday, February 02, 2019
14 Petua Nenek EP14 Sunday, February 03, 2019
15 Petua Nenek EP15 Saturday, February 09, 2019
16 Petua Nenek EP16 Sunday, February 10, 2019
17 Petua Nenek EP17 Saturday, February 16, 2019
18 Petua Nenek EP18 Sunday, February 17, 2019

Discover