Terbaik Dariku EP10

10
  •   
  • HD
  • U
  • Category : Terbaik Dariku
  • Tags : tv3
  • Views : 1066
  • Release year: 2018
  • Running time: 42 Minutes
  • Details :

Terbaik Dariku Episod 10 - Mengisahkan seorang wanita yang tersepit antara impiannya untuk memiliki cinta suaminya dan menerima realiti suaminya menyintai perempuan lain. Aisyah mengahwini Taufiq kerana menyangkakan suaminya itu ikhlas terhadapnya. Sebenarnya, Taufiq tidak pernah menyintai Aisyah. Sebaliknya Taufiq hanya mempergunakan Aisyah atas desakan ibunya, Saodah yang mahu menumpang kesenangan yang dimiliki Aisyah.

Dalam diam, Taufiq mempunyai seorang isteri lain bernama Suraya (Azar Azmi) yang dikahwininya sebulan selepas pernikahannya dengan Aisyah. Taufik bijak menyembunyikan perkahwinannya itu sehingga tidak dapat langsung dihidu oleh Aisyah. Taufiq sering memburukkan Aisyah di hadapan Suraya.

Dia sering mengadu dia tidak bahagia dengan Aisyah dan betapa dia cuba menjaga hati Aisyah tetapi Aisyah tidak menghormatinya sebagai suami malah katanya, Aisyah memperkecilkan dirinya sebagai lelaki yang berasal dari kampung dan miskin. Semua rekaan cerita ini menyebabkan Suraya bencikan Aisyah. Seringkali Suraya mendesak supaya Taufiq menceraikan Aisyah tetapi Taufiq masih lagi tidak mahu melepaskan Aisyah.

Kehadiran Zaharah, seorang gadis yang diselamatkan oleh Aisyah kerana melarikan diri daripada dijual ayahnya kepada lelaki yang tak dikenali tidak disukai Taufiq dan Saodah. Mereka berasa sangsi dengan kata-kata Zaharah, lebih-lebih lagi Saodah. Saodah tidak mahu Zaharah menjadi penghalang untuk dia menikmati kesenangan harta Aisyah.

Saodah kemudiannya menghalau Zaharah. Aisyah nekad untuk mencari Zaharah. Kehilangan Zaharah mengimbau kembali memori Aisyah akan satu peristiwa hitam yang terjadi kepadanya sewaktu kecil.

Apakah sebenarnya yang terjadi sehingga Aisyah bersungguh mahu menjejaki Zaharah? Adakah pembohongan Taufiq akan terbongkar?

# Title Air Date
1 Terbaik Dariku EP1 Wednesday, November 14, 2018
2 Terbaik Dariku EP2 Monday, November 19, 2018
3 Terbaik Dariku EP3 Tuesday, November 20, 2018
4 Terbaik Dariku EP4 Wednesday, November 21, 2018
5 Terbaik Dariku EP5 Monday, November 26, 2018
6 Terbaik Dariku EP6 Tuesday, November 27, 2018
7 Terbaik Dariku EP7 Friday, November 30, 2018
8 Terbaik Dariku EP8 Monday, December 03, 2018
9 Terbaik Dariku EP9 Tuesday, December 04, 2018
10 Terbaik Dariku EP10 Thursday, December 06, 2018
11 Terbaik Dariku EP11 Monday, December 10, 2018
12 Terbaik Dariku EP12 Tuesday, December 11, 2018
13 Terbaik Dariku EP13 Wednesday, December 12, 2018
14 Terbaik Dariku EP14 Tuesday, December 18, 2018
15 Terbaik Dariku EP15 Tuesday, December 18, 2018

Discover






    close